Feed GLRY
GL

Inspire Growth ETF GLRY · AMEX

$36.37 -1.91% (-$0.71)

Povzetek

Inspire Growth ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja Inspire. Število pozicij v njem: 36. Deset največjih predstavlja 33 % sklada.

Letni stroški
0,87 %
Velikost sklada
$158,2M
Število pozicij
36
Dividendni donos
0,17 %
Deluje od
2020

Kaj govori v prid

Nič izrazitega ne govori v prid.

Na kaj biti pozorni

  • 100 % sklada je v eni državi (Združene države Amerike).
  • Stroški 0,87 % letno so nad sredino primerljivih skladov (0,44 %).
  • V zadnjih petih letih je njegova cena enkrat padla za 43 % od vrha.
  • Z njim se malo trguje: dnevni promet je le približno $652,2K.

Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.

Cena

Uspešnost

1 mesec
−4,1 %
3 meseci
−12 %
Letos
+3,5 %
1 leto
+2,2 %
3 leta
+48 %
5 let
+16 %
Povpr. market cap
$77,7B
P/E
17,2x
Forward P/E
15,4x
P/S
1,3x
P/B
3,4x
P/FCF
14,2x
EV/EBITDA
11,8x
Dividend yield
1,52 %
ROIC
18,8 %
ROE
35,8 %
Bruto marža
45,2 %
Poslovna marža
26,2 %
Neto marža
21,0 %
Payout ratio
26,2 %
Neto dolg/EBITDA
0,8x
Beta
1,00

Tehtano povprečje 33 največjih podjetij, ki predstavljajo 100 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.

Kaj je v skladu?

Zmerno koncentriran
  1. 1
    FL
    Flowserve FLS 3,5 %
  2. 2
    FI
    Five Below FIVE 3,4 %
  3. 3
    AN
    AutoNation AN 3,3 %
  4. 4
    EX
    Exelixis EXEL 3,3 %
  5. 5
    UT
    United Therapeutics UTHR 3,3 %
  6. 6
    FH
    Federated Hermes, Inc. FHI 3,2 %
  7. 7
    AM
    Affiliated Managers Group, Inc. AMG 3,2 %
  8. 8
    BK
    The Buckle, Inc. BKE 3,2 %
  9. 9
    EH
    Encompass Health EHC 3,1 %
  10. 10
    CA
    Casey's General Stores, Inc. CASY 3,1 %

Število pozicij v skladu: 36. Deset največjih predstavlja 33 % sklada.

Sestava na dan 31. okt. 2026.

Kam je sklad razpršen?

Ena država

Po sektorjih

Po državah

Po velikosti podjetij

Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $.

Največji sektor: Tehnologija (29 %). Največja država: Združene države Amerike (100 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (61 %).

Koliko me to stane?

Drag
Letno od $10.000
$87,00
V 20 letih
$4067

Od vsakih vloženih $10.000 sklad vzame $87,00 letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno $4067.

Kako se je odrezal?

Raste počasi
Povprečno letno v 5 letih
+3,0 %
Najgloblji padec
−43 %
Letna volatilnost
21 %

Povprečna letna rast v zadnjih petih letih: 3,0 %. Najgloblji padec v teh letih: 43 % pod prejšnjim vrhom.

Ali izplačuje dividende?

Da, izplačuje
Donos
0,17 %
Izplačila na leto
4
Zadnje izplačilo
$0,00

V zadnjih 12 mesecih je izplačal $0,06 na enoto, kar je 0,17 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo $0,00 dne 25. sep. 2026.

Ali ga je enostavno kupiti in prodati?

Malo se trguje
Dnevni promet
$652,2K
Enote na dan
18K

Na povprečen dan znaša promet s skladom približno $652,2K.

Kako draga so podjetja v skladu?

Običajno vrednotenje
P/E podjetij v njem
17,2
Povprečni Bulios Score
71 od 100

Utež po Bulios Fair Price

Za podjetja v njem se v povprečju plača 17,2-kratnik njihovega letnega dobička.

Izračunano iz največjih podjetij v njem (33), ki predstavljajo 100 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.

Uporabljamo nujne piškotke za delovanje spletnega mesta in izbirne analitične piškotke za merjenje uporabe.