Povzetek
Invesco S&P International Developed Quality ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja Invesco. Število pozicij v njem: 197. Deset največjih predstavlja 34 % sklada.
- Letni stroški
- 0,29 %
- Velikost sklada
- $1,22B
- Število pozicij
- 197
- Dividendni donos
- 1,96 %
- Deluje od
- 2007
Kaj govori v prid
- Stroški 0,29 % letno so pod sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- Velik sklad: v upravljanju ima $1,22B.
- Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 8,4 %.
- Deluje že od leta 2007.
Na kaj biti pozorni
- V zadnjih petih letih je njegova cena enkrat padla za 36 % od vrha.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- +0,5 %
- 3 meseci
- −4,6 %
- Letos
- +24 %
- 1 leto
- +27 %
- 3 leta
- +67 %
- 5 let
- +35 %
- 10 let
- +124 %
- Povpr. market cap
- $197,9B
- P/E
- 20,9x
- Forward P/E
- 19,8x
- P/S
- 3,1x
- P/B
- 4,9x
- P/FCF
- 17,5x
- EV/EBITDA
- 13,6x
- Dividend yield
- 2,38 %
- ROIC
- 19,2 %
- ROE
- 29,7 %
- Bruto marža
- 54,5 %
- Poslovna marža
- 28,0 %
- Neto marža
- 20,9 %
- Payout ratio
- 49,9 %
- Neto dolg/EBITDA
- 0,4x
- Beta
- 1,01
Tehtano povprečje 50 največjih podjetij, ki predstavljajo 70 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Zmerno koncentriran- 1 RORoche Holding AG ROP.SW 5,5 %
- 2 NONovartis AG NOVN.SW 4,6 %
- 3 ASASML Holding N.V. ASML.AS 4,6 %
- 4 NENestlé S.A. NESN.SW 3,5 %
- 5 SASAP SE SAP.DE 3,1 %
- 6 68Advantest Corporation 6857.T 2,7 %
- 7 60Recruit Holdings Co., Ltd. 6098.T 2,6 %
- 8 Rolls-Royce Holdings PLC 2,4 %
- 9 ALAllianz ALV.DE 2,4 %
- 10 67Sony Group Corporation 6758.T 2,2 %
Število pozicij v skladu: 197. Deset največjih predstavlja 34 % sklada.
Sestava na dan 31. okt. 2026.
Kam je sklad razpršen?
RazpršenPo državah
- Švica 22 %
- Japonska 17 %
- Združeno kraljestvo 10 %
- Nemčija 10 %
- Druge države 41 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 30 %
- Large cap 68 %
- Mid cap 2,6 %
- Small cap 0,03 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $. Izračunano iz podjetij, ki predstavljajo 88 % sklada.
Največja država: Švica (22 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (68 %).
Koliko me to stane?
Poceni- Letno od $10.000
- $29,00
- V 20 letih
- $1428
Od vsakih vloženih $10.000 sklad vzame $29,00 letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno $1428.
Kako se je odrezal?
Dolgoročno raste- Povprečno letno v 10 letih
- +8,4 %
- Najgloblji padec
- −36 %
- Letna volatilnost
- 21 %
Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 8,4 %. Najgloblji padec v teh letih: 36 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Da, izplačuje- Donos
- 1,96 %
- Izplačila na leto
- 4
- Zadnje izplačilo
- $0,12
V zadnjih 12 mesecih je izplačal $0,85 na enoto, kar je 1,96 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo $0,12 dne 21. sep. 2026.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Da- Dnevni promet
- $8,06M
- Enote na dan
- 186K
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno $8,06M.
Kako draga so podjetja v skladu?
Običajno vrednotenje- P/E podjetij v njem
- 20,9
- Povprečni Bulios Score
- 73 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 15 %
- Pošteno vrednoteno 13 %
- Precenjeno 72 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 20,9-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 72 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (50), ki predstavljajo 70 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
ZE ZEQ.TO BMO MSCI Europe High Quality Hedged to CAD Index ETF | Kanada | 0,45 % | $226,8M | +9,3 % | Izplačuje | 55 % |
IQ IQLT iShares MSCI Intl Quality Factor ETF | Združene države Amerike | 0,30 % | $13,7B | +12 % | Izplačuje | 50 % |
PI PIEL Pacer International Export Leaders ETF | Združene države Amerike | 0,60 % | $1,13M | - | - | 48 % |
CE CEMQ.DE iShares Edge MSCI Europe Quality Factor UCITS ETF | Irska | 0,25 % | $698,4M | +16 % | Reinvestira | 46 % |
EL EL4Y.DE Deka STOXX Europe 50 UCITS ETF | Nemčija | 0,19 % | $221,2M | +14 % | Izplačuje | 41 % |
EF EFG iShares MSCI EAFE Growth ETF | Združene države Amerike | 0,34 % | $10,7B | +1,4 % | Izplačuje | 41 % |