Povzetek
Invesco Dorsey Wright Consumer Staples Momentum ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja Invesco. Število pozicij v njem: 50. Deset največjih predstavlja 36 % sklada.
- Letni stroški
- 0,76 %
- Velikost sklada
- $80,5M
- Število pozicij
- 50
- Dividendni donos
- 0,71 %
- Deluje od
- 2006
Kaj govori v prid
- Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 7,5 %.
- Deluje že od leta 2006.
Na kaj biti pozorni
- 89 % sklada je v enem sektorju (Neciklične potrošne dobrine).
- 100 % sklada je v eni državi (Združene države Amerike).
- Stroški 0,76 % letno so nad sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- Majhen sklad: v upravljanju ima $80,5M; majhne sklade pogosteje zaprejo.
- Z njim se malo trguje: dnevni promet je le približno $168,4K.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- +2,7 %
- 3 meseci
- −1,9 %
- Letos
- +13 %
- 1 leto
- +13 %
- 3 leta
- +39 %
- 5 let
- +22 %
- 10 let
- +107 %
- Povpr. market cap
- $63,6B
- P/E
- 20,4x
- Forward P/E
- 15,8x
- P/S
- 0,7x
- P/B
- 2,6x
- P/FCF
- 15,9x
- EV/EBITDA
- 11,5x
- Dividend yield
- 1,54 %
- ROIC
- 10,8 %
- ROE
- 15,0 %
- Bruto marža
- 37,7 %
- Poslovna marža
- 12,6 %
- Neto marža
- 8,0 %
- Payout ratio
- 31,5 %
- Neto dolg/EBITDA
- 2,4x
- Beta
- 0,66
Tehtano povprečje 47 največjih podjetij, ki predstavljajo 100 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Zmerno koncentriran- 1 CACasey's General Stores, Inc. CASY 4,2 %
- 2 USUS Foods Holding Corp. USFD 4,0 %
- 3 PFPerformance Food Group Company PFGC 3,9 %
- 4 ELEstée Lauder EL 3,7 %
- 5 BJBJ's Wholesale Club Holdings, Inc. BJ 3,7 %
- 6 PMPhilip Morris PM 3,4 %
- 7 ELe.l.f. Beauty, Inc. ELF 3,3 %
- 8 KOCoca-Cola KO 3,2 %
- 9 MNMonster Beverage Corporation MNST 3,2 %
- 10 MOAltria MO 3,1 %
Število pozicij v skladu: 50. Deset največjih predstavlja 36 % sklada.
Sestava na dan 6. nov. 2026.
Kam je sklad razpršen?
Prevladuje en sektorPo sektorjih
- Neciklične potrošne dobrine 89 %
- Ciklične potrošne dobrine 7,6 %
- Industrija 2,0 %
- Finance 1,4 %
Po državah
- Združene države Amerike 100 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 12 %
- Large cap 44 %
- Mid cap 27 %
- Small cap 17 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $.
Največji sektor: Neciklične potrošne dobrine (89 %). Največja država: Združene države Amerike (100 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (44 %).
Koliko me to stane?
Drag- Letno od $10.000
- $76,00
- V 20 letih
- $3588
Od vsakih vloženih $10.000 sklad vzame $76,00 letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno $3588.
Kako se je odrezal?
Dolgoročno raste- Povprečno letno v 10 letih
- +7,5 %
- Najgloblji padec
- −24 %
- Letna volatilnost
- 14 %
Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 7,5 %. Najgloblji padec v teh letih: 24 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Da, izplačuje- Donos
- 0,71 %
- Izplačila na leto
- 4
- Zadnje izplačilo
- $0,17
V zadnjih 12 mesecih je izplačal $0,80 na enoto, kar je 0,71 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo $0,17 dne 21. sep. 2026.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Malo se trguje- Dnevni promet
- $168,4K
- Enote na dan
- 1,5K
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno $168,4K.
Kako draga so podjetja v skladu?
Običajno vrednotenje- P/E podjetij v njem
- 20,4
- Povprečni Bulios Score
- 61 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 33 %
- Pošteno vrednoteno 15 %
- Precenjeno 52 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 20,4-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 52 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (47), ki predstavljajo 100 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
RS RSPS Invesco S&P 500 Equal Weight Consumer Staples ETF | Združene države Amerike | 0,40 % | $259,4M | +11 % | Izplačuje | 36 % |
VC VCSAX Vanguard Consumer Staples Index Fund Admiral Shares· vzajemni sklad | Združene države Amerike | 0,09 % | $9,56B | +17 % | Izplačuje | 31 % |
VD VDC Vanguard Consumer Staples Fund | Združene države Amerike | 0,09 % | $7,40B | +17 % | Izplačuje | 31 % |
FS FSTA Fidelity MSCI Consumer Staples Index ETF | Združene države Amerike | 0,08 % | $1,51B | +17 % | Izplačuje | 31 % |
PB PBJ Invesco Food & Beverage ETF | Združene države Amerike | 0,64 % | $89,3M | +9,6 % | Izplačuje | 31 % |
XL XLP Consumer Staples Select Sector SPDR Fund | Združene države Amerike | 0,08 % | $14,9B | +17 % | Izplačuje | 30 % |