Povzetek
Franklin FTSE Eurozone ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja Franklin Templeton. Število pozicij v njem: 269. Deset največjih predstavlja 29 % sklada.
- Letni stroški
- 0,09 %
- Velikost sklada
- $67,7M
- Število pozicij
- 269
- Dividendni donos
- 2,75 %
- Deluje od
- 2017
Kaj govori v prid
- Stroški 0,09 % letno so pod sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- Široko razpršen: deset največjih pozicij predstavlja le 29 % sklada.
Na kaj biti pozorni
- Majhen sklad: v upravljanju ima $67,7M; majhne sklade pogosteje zaprejo.
- Z njim se malo trguje: dnevni promet je le približno $212,3K.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- +1,3 %
- 3 meseci
- −5,1 %
- Letos
- +4,7 %
- 1 leto
- +8,4 %
- 3 leta
- +57 %
- 5 let
- +19 %
- Povpr. market cap
- $195,6B
- P/E
- 17,0x
- Forward P/E
- 15,7x
- P/S
- 2,0x
- P/B
- 2,6x
- P/FCF
- 7,9x
- EV/EBITDA
- 12,5x
- Dividend yield
- 2,51 %
- ROIC
- 14,4 %
- ROE
- 22,4 %
- Bruto marža
- 42,9 %
- Poslovna marža
- 22,8 %
- Neto marža
- 17,8 %
- Payout ratio
- 42,7 %
- Neto dolg/EBITDA
- 1,3x
- Beta
- 1,02
Tehtano povprečje 50 največjih podjetij, ki predstavljajo 67 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Široko razpršen- 1 ASASML Holding N.V. ASML.AS 8,2 %
- 2 SASAP SE SAP.DE 3,1 %
- 3 SISiemens SIE.DE 2,9 %
- 4 TTTotalEnergies SE TTE.PA 2,6 %
- 5 ALAllianz ALV.DE 2,5 %
- 6 IBIberdrola IBE.MC 2,2 %
- 7 SABanco Santander, S.A. SAN.MC 2,2 %
- 8 SUSchneider Electric S.E. SU.PA 2,0 %
- 9 BBBanco Bilbao Vizcaya Argentaria, S.A. BBVA.MC 1,8 %
- 10 AIL'Air Liquide S.A. AI.PA 1,7 %
Število pozicij v skladu: 269. Deset največjih predstavlja 29 % sklada.
Sestava na dan 31. okt. 2026.
Kam je sklad razpršen?
RazpršenPo sektorjih
- Finance 27 %
- Industrija 20 %
- Tehnologija 16 %
- Ciklične potrošne dobrine 7,2 %
- Javne storitve 6,5 %
- Drugo 23 %
Po državah
- Nemčija 26 %
- Francija 24 %
- Nizozemska 17 %
- Španija 11 %
- Druge države 22 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 20 %
- Large cap 77 %
- Mid cap 2,8 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $.
Največji sektor: Finance (27 %). Največja država: Nemčija (26 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (77 %).
Koliko me to stane?
Poceni- Letno od $10.000
- $9,00
- V 20 letih
- $451
Od vsakih vloženih $10.000 sklad vzame $9,00 letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno $451.
Kako se je odrezal?
Raste počasi- Povprečno letno v 5 letih
- +3,5 %
- Najgloblji padec
- −30 %
- Letna volatilnost
- 18 %
Povprečna letna rast v zadnjih petih letih: 3,5 %. Najgloblji padec v teh letih: 30 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Da, izplačuje- Donos
- 2,75 %
- Izplačila na leto
- 2
- Zadnje izplačilo
- $0,58
V zadnjih 12 mesecih je izplačal $0,96 na enoto, kar je 2,75 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo $0,58 dne 26. jun. 2026.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Malo se trguje- Dnevni promet
- $212,3K
- Enote na dan
- 6,1K
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno $212,3K.
Kako draga so podjetja v skladu?
Običajno vrednotenje- P/E podjetij v njem
- 17,0
- Povprečni Bulios Score
- 68 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 30 %
- Pošteno vrednoteno 3,8 %
- Precenjeno 66 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 17,0-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 66 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (50), ki predstavljajo 67 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
PT PTEU Pacer Trendpilot European Index ETF | Združene države Amerike | 0,65 % | $33,1M | +9,7 % | Izplačuje | 94 % |
ZP ZPRE.DE State Street SPDR MSCI EMU UCITS ETF | Irska | 0,08 % | $391,8M | +15 % | Reinvestira | 94 % |
UI UIM4.DE UBS Core MSCI EMU UCITS ETF EUR dis | Luksemburg | 0,09 % | $2,03B | +12 % | Izplačuje | 94 % |
EM EMUCHF.SW UBS (Lux) Fund Solutions SICAV - MSCI EMU UCITS ETF | Luksemburg | 0,12 % | $8,36B | +12 % | Reinvestira | 93 % |
EZ EZU iShares MSCI Eurozone ETF | Združene države Amerike | 0,50 % | $9,10B | +9,1 % | Izplačuje | 93 % |
SX SXR7.DE iShares Core MSCI EMU UCITS ETF | Irska | 0,12 % | $6,73B | +15 % | Reinvestira | 93 % |