Povzetek
Pacer Trendpilot European Index ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja Pacer. Število pozicij v njem: 265. Deset največjih predstavlja 30 % sklada.
- Letni stroški
- 0,65 %
- Velikost sklada
- $33,5M
- Število pozicij
- 265
- Dividendni donos
- 1,81 %
- Deluje od
- 2015
Kaj govori v prid
- Široko razpršen: deset največjih pozicij predstavlja le 30 % sklada.
- Deluje že od leta 2015.
Na kaj biti pozorni
- Stroški 0,65 % letno so nad sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- Majhen sklad: v upravljanju ima $33,5M; majhne sklade pogosteje zaprejo.
- Z njim se malo trguje: dnevni promet je le približno $57,7K.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- +1,8 %
- 3 meseci
- −4,3 %
- Letos
- +6,9 %
- 1 leto
- +9,7 %
- 3 leta
- +35 %
- 5 let
- +27 %
- 10 let
- +44 %
- Povpr. market cap
- $198,1B
- P/E
- 17,1x
- Forward P/E
- 15,8x
- P/S
- 2,1x
- P/B
- 2,6x
- P/FCF
- 7,7x
- EV/EBITDA
- 12,8x
- Dividend yield
- 2,46 %
- ROIC
- 14,6 %
- ROE
- 22,6 %
- Bruto marža
- 43,4 %
- Poslovna marža
- 23,1 %
- Neto marža
- 18,2 %
- Payout ratio
- 42,2 %
- Neto dolg/EBITDA
- 1,1x
- Beta
- 0,85
Tehtano povprečje 50 največjih podjetij, ki predstavljajo 67 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Široko razpršen- 1 ASASML Holding N.V. ASML.AS 8,6 %
- 2 SASAP SE SAP.DE 3,1 %
- 3 SISiemens SIE.DE 2,9 %
- 4 SABanco Santander, S.A. SAN.MC 2,6 %
- 5 ALAllianz ALV.DE 2,5 %
- 6 TTTotalEnergies SE TTE.PA 2,4 %
- 7 IBIberdrola IBE.MC 2,1 %
- 8 SUSchneider Electric S.E. SU.PA 2,0 %
- 9 BBBanco Bilbao Vizcaya Argentaria, S.A. BBVA.MC 1,9 %
- 10 AIAirbus AIR.PA 1,7 %
Število pozicij v skladu: 265. Deset največjih predstavlja 30 % sklada.
Sestava na dan 23. okt. 2026.
Kam je sklad razpršen?
RazpršenPo sektorjih
- Finance 26 %
- Industrija 18 %
- Tehnologija 16 %
- Ciklične potrošne dobrine 7,0 %
- Javne storitve 6,7 %
- Drugo 26 %
Po državah
- Nemčija 26 %
- Francija 24 %
- Nizozemska 17 %
- Španija 11 %
- Druge države 22 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 20 %
- Large cap 77 %
- Mid cap 2,9 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $.
Največji sektor: Finance (26 %). Največja država: Nemčija (26 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (77 %).
Koliko me to stane?
Drag- Letno od $10.000
- $65,00
- V 20 letih
- $3099
Od vsakih vloženih $10.000 sklad vzame $65,00 letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno $3099.
Kako se je odrezal?
Raste počasi- Povprečno letno v 10 letih
- +3,7 %
- Najgloblji padec
- −16 %
- Letna volatilnost
- 18 %
Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 3,7 %. Najgloblji padec v teh letih: 16 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Da, izplačuje- Donos
- 1,81 %
- Izplačila na leto
- 1
- Zadnje izplačilo
- $0,59
V zadnjih 12 mesecih je izplačal $0,59 na enoto, kar je 1,81 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo $0,59 dne 30. dec. 2025.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Malo se trguje- Dnevni promet
- $57,7K
- Enote na dan
- 1,8K
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno $57,7K.
Kako draga so podjetja v skladu?
Običajno vrednotenje- P/E podjetij v njem
- 17,1
- Povprečni Bulios Score
- 68 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 29 %
- Pošteno vrednoteno 3,6 %
- Precenjeno 67 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 17,1-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 67 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (50), ki predstavljajo 67 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
FL FLEU Franklin FTSE Eurozone ETF | Združene države Amerike | 0,09 % | $67,7M | +8,4 % | Izplačuje | 94 % |
EZ EZU iShares MSCI Eurozone ETF | Združene države Amerike | 0,50 % | $9,10B | +9,1 % | Izplačuje | 93 % |
EX EXSI.DE iShares EURO STOXX UCITS ETF (DE) | Nemčija | 0,20 % | $3,11B | +11 % | Izplačuje | 93 % |
SX SXR7.DE iShares Core MSCI EMU UCITS ETF | Irska | 0,12 % | $6,73B | +15 % | Reinvestira | 92 % |
CE CEUD.MI iShares Core MSCI EMU UCITS ETF | Irska | 0,12 % | $565,7M | +12 % | Izplačuje | 92 % |
CE CEUU.AS iShares Core MSCI EMU UCITS ETF | Irska | 0,15 % | $1,06B | +17 % | Reinvestira | 92 % |