Feed STNC
ST

Hennessy Sustainable ETF STNC · NASDAQ

$37.56 +0.66% (+$0.25)

Povzetek

Hennessy Sustainable ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja Hennessy. Število pozicij v njem: 47. Deset največjih predstavlja 36 % sklada.

Letni stroški
0,95 %
Velikost sklada
$93,0M
Število pozicij
47
Dividendni donos
0,90 %
Deluje od
2021

Kaj govori v prid

  • Povprečna letna rast v zadnjih petih letih: 6,0 %.

Na kaj biti pozorni

  • 100 % sklada je v eni državi (Združene države Amerike).
  • Stroški 0,95 % letno so nad sredino primerljivih skladov (0,44 %).
  • Majhen sklad: v upravljanju ima $93,0M; majhne sklade pogosteje zaprejo.
  • Z njim se malo trguje: dnevni promet je le približno $57,7K.

Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.

Cena

Uspešnost

1 mesec
+4,6 %
3 meseci
+1,7 %
Letos
+13 %
1 leto
+15 %
3 leta
+50 %
5 let
+34 %
Povpr. market cap
$91,1B
P/E
19,1x
Forward P/E
15,0x
P/S
1,1x
P/B
2,4x
P/FCF
15,9x
EV/EBITDA
12,4x
Dividend yield
2,13 %
ROIC
13,5 %
ROE
24,9 %
Bruto marža
38,4 %
Poslovna marža
15,3 %
Neto marža
10,4 %
Payout ratio
40,7 %
Neto dolg/EBITDA
1,8x
Beta
0,81

Tehtano povprečje 44 največjih podjetij, ki predstavljajo 100 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.

Kaj je v skladu?

Zmerno koncentriran
  1. 1
    IN
    Intuit INTU 4,0 %
  2. 2
    RS
    Republic Services RSG 3,9 %
  3. 3
    HL
    Hilton Worldwide Holdings Inc. HLT 3,7 %
  4. 4
    CM
    Comcast CMCSA 3,6 %
  5. 5
    LY
    Live Nation Entertainment, Inc. LYV 3,5 %
  6. 6
    TJ
    The TJX Companies, Inc. TJX 3,4 %
  7. 7
    CA
    Cardinal Health CAH 3,4 %
  8. 8
    SB
    Starbucks SBUX 3,4 %
  9. 9
    DE
    Deere & Co. DE 3,3 %
  10. 10
    RF
    Regions Financial RF 3,3 %

Število pozicij v skladu: 47. Deset največjih predstavlja 36 % sklada.

Sestava na dan 31. okt. 2026.

Kam je sklad razpršen?

Ena država

Po sektorjih

Po državah

Po velikosti podjetij

Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $.

Največji sektor: Zdravstvo (18 %). Največja država: Združene države Amerike (100 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (89 %).

Koliko me to stane?

Drag
Letno od $10.000
$95,00
V 20 letih
$4410

Od vsakih vloženih $10.000 sklad vzame $95,00 letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno $4410.

Kako se je odrezal?

Dolgoročno raste
Povprečno letno v 5 letih
+6,0 %
Najgloblji padec
−22 %
Letna volatilnost
15 %

Povprečna letna rast v zadnjih petih letih: 6,0 %. Najgloblji padec v teh letih: 22 % pod prejšnjim vrhom.

Ali izplačuje dividende?

Da, izplačuje
Donos
0,90 %
Izplačila na leto
1
Zadnje izplačilo
$0,34

V zadnjih 12 mesecih je izplačal $0,34 na enoto, kar je 0,90 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo $0,34 dne 12. dec. 2025.

Ali ga je enostavno kupiti in prodati?

Malo se trguje
Dnevni promet
$57,7K
Enote na dan
1,5K

Na povprečen dan znaša promet s skladom približno $57,7K.

Kako draga so podjetja v skladu?

Običajno vrednotenje
P/E podjetij v njem
19,1
Povprečni Bulios Score
62 od 100

Utež po Bulios Fair Price

Za podjetja v njem se v povprečju plača 19,1-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 62 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.

Izračunano iz največjih podjetij v njem (44), ki predstavljajo 100 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.

Uporabljamo nujne piškotke za delovanje spletnega mesta in izbirne analitične piškotke za merjenje uporabe.