Povzetek
First Trust S-Network Future Vehicles & Technology ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja First Trust. Število pozicij v njem: 105. Deset največjih predstavlja 45 % sklada.
- Letni stroški
- 0,70 %
- Velikost sklada
- $42,7M
- Število pozicij
- 105
- Dividendni donos
- 1,51 %
- Deluje od
- 2011
Kaj govori v prid
- Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 10 %.
- Deluje že od leta 2011.
Na kaj biti pozorni
- 64 % sklada je v enem sektorju (Tehnologija).
- Stroški 0,70 % letno so nad sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- V zadnjih petih letih je njegova cena enkrat padla za 42 % od vrha.
- Majhen sklad: v upravljanju ima $42,7M; majhne sklade pogosteje zaprejo.
- Z njim se malo trguje: dnevni promet je le približno $369,9K.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- −17 %
- 3 meseci
- −16 %
- Letos
- +16 %
- 1 leto
- +20 %
- 3 leta
- +79 %
- 5 let
- +36 %
- 10 let
- +170 %
- Povpr. market cap
- $1,50T
- P/E
- 17,8x
- Forward P/E
- 15,8x
- P/S
- 1,7x
- P/B
- 2,9x
- P/FCF
- 23,0x
- EV/EBITDA
- 12,0x
- Dividend yield
- 0,86 %
- ROIC
- 20,8 %
- ROE
- 35,2 %
- Bruto marža
- 46,7 %
- Poslovna marža
- 26,2 %
- Neto marža
- 23,2 %
- Payout ratio
- 15,2 %
- Neto dolg/EBITDA
- 0,1x
- Beta
- 1,59
Tehtano povprečje 50 največjih podjetij, ki predstavljajo 77 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Zmerno koncentriran- 1 TSTesla TSLA 5,4 %
- 2 AAApple AAPL 5,1 %
- 3 MSMicrosoft MSFT 5,1 %
- 4 NVNvidia NVDA 4,5 %
- 5 TSTSMC TSM 4,5 %
- 6 MUMicron MU 4,3 %
- 7 00Samsung Electronics Co., Ltd. 005930.KS 4,2 %
- 8 AMAMD AMD 4,1 %
- 9 GOAlphabet GOOGL 4,1 %
- 10 INIntel INTC 3,1 %
Število pozicij v skladu: 105. Deset največjih predstavlja 45 % sklada.
Sestava na dan 31. okt. 2026.
Kam je sklad razpršen?
Prevladuje en sektorPo sektorjih
- Tehnologija 64 %
- Ciklične potrošne dobrine 16 %
- Industrija 8,9 %
- Osnovni materiali 6,1 %
- Komunikacijske storitve 4,7 %
Po državah
- Združene države Amerike 60 %
- Kitajska 10 %
- Južna Koreja 8,5 %
- Tajvan 5,1 %
- Druge države 16 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 52 %
- Large cap 28 %
- Mid cap 14 %
- Small cap 5,9 %
- Micro cap 0,4 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $.
Največji sektor: Tehnologija (64 %). Največja država: Združene države Amerike (60 %). Največja skupina po velikosti: Mega cap (52 %).
Koliko me to stane?
Drag- Letno od $10.000
- $70,00
- V 20 letih
- $3322
Od vsakih vloženih $10.000 sklad vzame $70,00 letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno $3322.
Kako se je odrezal?
Dolgoročno raste- Povprečno letno v 10 letih
- +10 %
- Najgloblji padec
- −42 %
- Letna volatilnost
- 33 %
Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 10 %. Najgloblji padec v teh letih: 42 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Da, izplačuje- Donos
- 1,51 %
- Izplačila na leto
- 3
- Zadnje izplačilo
- $1,08
V zadnjih 12 mesecih je izplačal $1,37 na enoto, kar je 1,51 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo $1,08 dne 12. dec. 2025.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Malo se trguje- Dnevni promet
- $369,9K
- Enote na dan
- 4,1K
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno $369,9K.
Kako draga so podjetja v skladu?
Običajno vrednotenje- P/E podjetij v njem
- 17,8
- Povprečni Bulios Score
- 65 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 14 %
- Pošteno vrednoteno 2,2 %
- Precenjeno 84 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 17,8-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 84 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (50), ki predstavljajo 77 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
AI AIX Defiance US 100 Tech AI Moat ETF | Združene države Amerike | 0,65 % | $899,5K | - | - | 45 % |
QM QMVP.TO Hamilton Champions US Technology Index ETF | Kanada | 0,19 % | $246,5M | - | Izplačuje | 41 % |
US USMD CoreValues America First Technology ETF | Združene države Amerike | 0,87 % | $998,8K | - | - | 40 % |
XN XNGI.MI Xtrackers MSCI Next Generation Internet Innovation UCITS ETF 1C | Irska | 0,30 % | $73,0M | +8,7 % | Reinvestira | 39 % |
IV IVES Dan Ives Wedbush AI Revolution ETF | Združene države Amerike | 0,75 % | $854,0M | +3,3 % | Izplačuje | 37 % |
KI KIQQ Kraneshares Trust - Kraneshares Insperex Nasdaq Dynamic Buffered High Income Index ETF | Združene države Amerike | 0,79 % | $2,35M | - | Izplačuje | 37 % |